منو اصلی
به سایت مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی خوش آمدید
صفحه اصلي > اخبار 
جمعه ٢٥ آبان ١٣٩٧
پیوندها

سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 53070
 کل بازدید : 202830
 


  چاپ        ارسال به دوسترئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی:

جامعه پزشکی افتخار دارد تا به امروز یک پزشک مفقود، یک پرستار اسیر و یک پرستار جانباز نیز برای تداوم آرامش مردم و امنیت کشور تقدیم کرده است.
دکتر محمد رئیس‌زاده، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج جامعه پزشکی ضمن اشاره به حضور پررنگ جامعه پزشکی در دفاع از حریم کشور و حرم اهل بیت ع) از شهادت عضو بسیج جامعه پزشکی طی روزهای گذشته خبر داد.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی گفت: بسیجی شهید محمدحسن قاسمی تکنسین‌ بیهوشی در حالیکه دو روز پیش در منطقه مقاومت حلب، مجروحین جنگی را با آمبولانس به سمت بیمارستان منتقل می‌کرد مورد حمله گروه‌های تکفیری قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نائل شد.

رئیس‌زاده، شهادت این بسیجی گرانقدر را سند افتخاری برای جامعه سپیدپوش کشور دانست و اظهار کرد: این موضوع نشان می‌دهد که گفتمان اصلی در کشور ما نظریه ایثار، از خودگذشتگی، خدمت و جهاد است و همان روحیه‌ای که در دوران دفاع مقدس در جامعه پزشکی وجود داشت، هم‌اینک در این طیف و قشر جوان این جامعه نیز جاری است.

وی با اشاره به اینکه جامعه پزشکی کشور مفتخر است که در مسیر دفاع از کشور و حریم اهل بیت(ع) اولین شهید خود را تقدیم کرده است، افزود: تا زمانی که این روحیه شهادت‌طلبی و پرچم‌های بلند و پرافتخار جهادی حضور دارند جامعه پزشکی ما سرافراز، پیشرو و پرافتخار خواهد بود.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی ضمن تبریک و تسلیت به جامعه پزشکی به‌ویژه جامعه پرستاری افزود: جامعه پزشکی افتخار دارد تا به امروز یک پزشک مفقود، یک پرستار اسیر و یک پرستار جانباز نیز برای تداوم آرامش مردم و امنیت کشور تقدیم کرده است.

رئیس‌زاده، با آرزوی رحمت الهی برای شهید محمدحسن قاسمی، گفت: خون این شهید عزیز باعث برکت و عزت جامعه پزشکی خواهد بود و به عنوان سند افتخاری در این دفتر ثبت خواهد شد.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد حفظ امنیت پزشکان و پرستاران در این مناطق، اذعان کرد: معمولاً پست‌های امداد و بیمارستان‌ها دور از خطوط درگیری بنا می‌شود، اما برای اعزام مجروحین لازم است که به مناطق درگیری اعزام شوند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی ادامه داد: از طرفی ما با گروهایی درگیر هستیم که به هیچ قانونی پایبند نیستند، در حالیکه رعایت حریم گروهای پزشکی و حمله نکردن به آمبولانس‌ها و بیمارستان‌ها جزء کنوانسیون‌های شناخته شده بین المللی است.

رئیس‌زاده، در پایان گفت: البته این موضوع سند افتخاری است که نشان دهنده حضور اعضای شریف جامعه پزشکی در صحنه درگیری با دشمنان وحشی‌صفت برای دفاع از حریم کشور و حرم اهل بیت(ع) است.

 


١٥:٥٥ - شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٥    /    عدد : ٨٨٤٨    /    تعداد نمایش : ٢٤٠دانشگاه علوم بهزیستی...مراکز پژوهشی دانشگاهمراکز درمانیگروه های آموزشیتماس با دانشگاه

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved. دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی