به سایت مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی خوش آمدید
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار > متن کامل اخبار 
يکشنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٧
اخبار > اعزام دومین اردوی جهادی متخصصان بسیجی در چهارمین روز از هفته سلامت به روستای زمان آباد از توابع شهرری
 


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه :

اعزام دومین اردوی جهادی متخصصان بسیجی در چهارمین روز از هفته سلامت به روستای زمان آباد از توابع شهرری

 پزشکان ، مشاوران و روانشناسان مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی روز دوشنبه ( چهارم اردیبهشت ماه ) همزمان با چهارمین روز از هفته سلامت ، جهت ویزیت و مشاوره رایگان مردم به روستای زمان آباد از توابع شهرری اعزام شدند.

    " پزشک عمومی ، روانپزشک ، روانشناسان بالینی کودک و بزرگسال ، مشاور سالمندی ، مشاور اعتیاد ، مشاور ازدواج ، مشاور خانواده ، مشاور توانبخشی ، مشاور تحصیلی ، مشاور تغذیه ، مشاور دینی و مذهبی ، مددکار اجتماعی و پرستاران " ، تیم اعزامی را تشکیل دادند.

    " مهدی محمدپناه " مدیر اجرایی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه درباره این اعزام به خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: با توجه به شعار هفته سلامت امسال مبنی بر زندگی سالم و پرنشاط ، و همچنین با توجه به نیاز مناطق کم برخوردار در حوزه مشاوره و روانشناسی و همچنین با توجه به تخصص دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در حوزه مشاوره و روانشناسی، مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه تصمیم به برنامه ریزی جهت اعزام تیم تخصصی در این حوزه به مناطق کم برخوردار نمود.

    وی تصریح کرد: حضور و مشارکت اساتید و دانشجویان دکتری در حوزه مشاوره توانبخشی ، روانشناسی ، مشاوره سالمندی و اعتیاد از نقاط قوت این برنامه به شمار می رفت.

     بگفته محمدپناه ، در این اعزام جهادی 209 تن از مردم این روستا ، بصورت رایگان از خدمات ویزیت پزشکی و مشاوره ای در حوزه های مختلف بهره مند شدند.

    وی همچنین افزود: با توجه به حضور تیم پرستاری ، خدمات اندازه گیری فشار خون ، تست قند خون ، قد و وزن به صورت رایگان برای مراجعان انجام شد و توزیع بروشور های آموزشی نیز با موضوعات افسردگی و راهکارهای شاد زیستن ، از دیگر اقدامات این برنامه بود.

    مدیر اجرایی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، در پایان این گفت و گو ادامه داد: این اردوی جهادی با مشارکت و همکاری گروه های آموزشی مشاوره و روانشناسی ، مراکز تحقیقاتی سالمندی و سوء مصرف مواد ، مرکز آموزشی - درمانی روانپزشکی رازی و بیمارستان توانبخشی رفیده اجرا شد.


 


٢٢:٣٨ - سه شنبه ٥ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٨٨    /    تعداد نمایش : ٣٥٠آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 25970 | بازدید امروز : 41 | کل بازدید : 178670 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 0.16