به سایت مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی خوش آمدید
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار > متن کامل اخبار 
شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٧
اخبار > اردوی آموزشی و بصیرت افزایی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در شهر مقدس قم برگزار شد
 


  چاپ        ارسال به دوست

اردوی آموزشی و بصیرت افزایی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در شهر مقدس قم برگزار شد

   اردوی آموزشی و بصیرت افزایی به همت مدیریت تربیت و آموزش مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه با حضور ۴۳ تن از اعضای بسیج جامعه پزشکی دانشگاه و مراکز تابعه به همراه خانواده های آنان طی دو روز ۱۰ و ۱۱ آبان ماه جاری در شهر مقدس قم و جمکران برگزار شد.

    "مهدی محمدپناه" مدیر اجرایی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه و مسئول اردو در این باره به خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، سه کارگاه آموزشی با موضوعات شبه شناسی در حوزه مهدویت ، امر به معروف و نهی از منکر و سبک زندگی مهدوی با حضور اساتید برجسته مرکز تخصصی مهدویت در مجتمع فرهنگی و آموزشی یاوران حضرت مهدی (ع) در جمکران برگزار شد.

    وی افزود: در کارگاه شبه شناسی ، اهمیت حوزه مهدویت و نیاز به سیر مطالعاتی در حوزه آفرینش توسط مدرس این کارگاه بررسی شد. مدرس این کارگاه همچنین کتاب "نگین آفرینش در حوزه فردی" ، کتاب "زن منتظر و زنان منتظر پرور" و همچنین "کتاب خانواده و تربیت مهدوی " را در حوزه خانواده و کتاب "شهاب قبس" در حوزه اجتماعی را معرفی کرد.

    بگفته محمدپناه ، مدرس همچنین به این نکته مهم اشاره داشت که کار کردن برای امام زمان (عج) هم برکات مادی و هم برکات معنوی دارد، ضمن اینکه در کارگاه مذکور به برخی شبهات در حوزه مهدویت نیز پرداخته و پاسخ داده شد.

    مدیر اجرایی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه همچنین اظهارداشت: مدرس کارگاه "امر به معروف و نهی از منکر " هم اشاره ای به یکی از مهم ترین واجب های فراموش شده دین که همان " امر به معروف و نهی از منکر " است ، پرداخت .

   محمدپناه افزود:  مدرس این کارگاه ضمن بیان برخی از روایات در این حوزه ، مباحث مهمی همچون مقدم شمردن امر به معروف نسبت به نهی از منکر ، شناختن این امر مهم ، اثرگذاری و احتمال قابل توجه را عنوان و هشت اصل موفقیت یعنی عامل بودن – اولویت بندی – مخاطب شناسی – موقعیت و فرصت شناسی – استفاده از همه ظرفیت ها – استمرار تا حصول نتیجه – هوشمندی و حفظ مراتب را به صورت کامل برای شرکت کنندگان مطرح کرد.

    وی در مورد کارگاه سوم نیز گفت: مدرس این کارگاه ، مباحثی در حوزه سبک زندگی مهدوی بیان داشت. و مجموع رفتارهایی که نسبتاً  ثابت هستند و شخص بر اساس اعتقاداتش برای رسیدن به هدف زندگی به آن پایبند است را در چهار حوزه خدا ، خود ، دیگران و طبیعت توضیح داد. ضمن اینکه توضیحاتی در خصوص رابطه اعمال با انتظار فرج عنوان کرد.

    بگفته وی ، شرکت کنندگان این اردو ، از نمایشگاه فرهنگی "اندیشه نجات" با موضوع "مهدویت " ، دیدن  کرده و از توضیحات راوی بنیاد فرهنگی موعود استفاده کردند.

    محمدپناه افزود: اقامه نماز ظهر و عصر پنج شنبه در حضور حضرت آیت ا... جوادی آملی از مراجع عالیقدر تقلید و حضور در جلسه سخنرانی اخلاق ایشان ، زیارت حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران از دیگر برنامه های این اردوی آموزشی به شمار می رفت.

     در پایان این اردوی دو روزه ، کتاب نفیس " زندگی مهدوی و اخلاق و اوصاف منتظران "  به شرکت کنندگان اهداء شد.

 

انتهای پیام /

 

تهیه خبر: محمدپناه


١٧:٤٩ - شنبه ١٣ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٨٣٦    /    تعداد نمایش : ٥١٥آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 31597 | بازدید امروز : 48 | کل بازدید : 204235 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 0.52