به سایت مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی خوش آمدید
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار > متن کامل اخبار 
جمعه ٢٨ دی ١٣٩٧
اخبار > برگزاری نشست فرهنگی "بصیرت و ولایت " با حضور سرگروه ها و اعضای حلقه های صالحین
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست فرهنگی "بصیرت و ولایت " با حضور سرگروه ها و اعضای حلقه های صالحین

  نشست فرهنگی " بصیرت و ولایت " امروز (شنبه نهم دی ماه)  به همت مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و با حضور سرگروه ها و اعضای حلقه های صالحین و مسئولان بیمارستان روانپزشکی رازی ، در سالن شهید صابری این مرکز آموزشی - درمانی برگزار شد.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بنقل از روابط عمومی مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین مسعودی در این نشست افزود: نهم دی ماه واقعه ای شد که در کل تاریخ ماندگار ماند. این واقعه به خاطر حماسه ای که با حضور مردم در دفاع از حماسه عاشورا انجام شد ، در کل تاریخ ثبت می شود.

   وی همچنین گفت: پیشگیری باید قبل از درمان باشد و فکر واقع را انسان باید قبل از وقوع کند.

   سخنران این نشست در ادامه اشاره ای به هزینه های میلیاردی دشمنان برای منحرف کردن فکر انسان ها کرد و افزود: خداوند متعال می فرماید سعادت انسان ها تا با هم متعهد نشوند، به کمال نمی رسد و باید دست به دست هم بدهند.

   وی همچنین خانواده را دارای یک وجهه مشترک ذاتی دانست و اصل بنیان خانواده را مهم شمرد.

   مربی حلقه های صالحین در این نشست بیان داشت که فتنه اصل و بنیان را هدف می گیرد و از اختلاف سلیقه ها استفاده می کند و باعث فروپاشی نظام می شود. نظام ، یک خانواده بزرگ است که دشمنان و سران فتنه می خواهند با اختلاف بین اعضای خانواده این نظام را دچار مشکل کنند. کسی که از خداوند و اهل بیت فراری شد به خانه شیطان پناه می برد و ابلیس و شیطان در انتظارشان می باشند. عده ای تحت ولایت خداوند هستند و عده ای تحت ولایت ابلیس و شیطان.

   وی همچنین عنوان کرد که فتنه در حال حاضر وجود دارد و هیچ ضمانتی نیست که فتنه ایجاد نشود ، فضای غبارآلود باعث ورود دشمن می شود و اگر فضا غبارآلود نباشد، دشمنان نمی توانند وارد شوند. نظام و مملکت باید شفاف سازی شود و اگر شفاف سازی صورت گیرد، دشمنان نمی توانند فتنه ایجاد کنند.

   مسعودی در ادامه مباحث از امام سجاد (ع) بیان کرد که اگر می خواهید با فتنه مبارزه کنید در اختلاف سلیقه ها حق ندارید مبارزه کنید، مگر اینکه از اصل نظام منحرف شوید و در اختلاف سلیقه ها آخرین حرف را ولی فقیه و یا مدیر آن خانواده و یا مسئول جامعه می زند. در یک جامعه و نظام همه باید تابع مدیر و یا مسئول باشند.

   وی همچنین در پایان بحث خود به داشتن تقوا و بصیرت برای جلوگیری از فتنه اشاره نمود.

   پیش از کارگاه ، حجت الاسلام و المسلمین برزگر ، مدیر تربیت و آموزش سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ ضمن گرامیداشت نهم دی ماه به عنوان روز بصیرت و میثاق امت با ولایت ، از حضور و برنامه های حلقه های صالحین در بیمارستان روانپزشکی رازی تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام /

تهیه خبر : محمدپناه١٥:١٤ - شنبه ٩ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١١١٨٠    /    تعداد نمایش : ٤٤٦آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 31894 | بازدید امروز : 2 | کل بازدید : 205311 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 0.73