به سایت مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی خوش آمدید
منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار > متن کامل اخبار 
شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٧
اخبار > به گزارش پایگاه خبری ـ اطلاع رسانی روابط عمومی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی:
 


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری ـ اطلاع رسانی روابط عمومی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی:

به گزارش پایگاه خبری ـ اطلاع رسانی روابط عمومی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی:

مشارکت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ برای تاسیس شرکت‌های دانش بنیان و اعتیاد

 

 

 به منظور استفاده از توان و ظرفیت‌های علمی، شرکت‌های دانش بنیان با مشارکت بسیج جامعه پزشکی،  دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و بنیاد برکت تشکیل می‌شوند.

 

 به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، جلسه مشترک مسئول بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ و دکتر عرب رئیس دانشگاه به منظور افزایش همکاری و استفاده بیشتر از توان علمی اساتید و دانشجویان برگزار شد.

 

دکتر عیسی مالمیر مسئول بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ در دیدار با دکتر عرب با تاکید بر افزایش  همکاری ها افزود: دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ظرفیت‌های بالای علمی و پژوهشی یکی از نقاط قوت کشور محسوب می‌شود.

 

دکتر مالمیر تصریح کرد: از دکتر عرب رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بابت همکاری در برگزاری هر چه بهتر یادواره شهدا نهایت تشکر را داریم. پیشنهاد می‌دهیم تا شورای تخصصی بسیج پزشکی دانشگاه هر چه سریع‌تر تشکیل شود.

 

وی در ادامه اظهار داشت: برای استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه، لازم است تا شرکت‌های دانش بنیان با مشارکت بسیج جامعه پزشکی، بنیاد برکت و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تشکیل و نسبت به تولید علم و محصول فعالیت کند.

 

مسئول بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ همچنین خواستار کمک علمی و اجرایی دانشگاه در زمینه کمک به آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد شد و تصریح کرد: با توجه به مسئولیتی که سپاه تهران در زمینه مقابله علمی با اعتیاد برعهده گرفته است، خدمات و توان علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در این زمینه می تواند کارگشا باشد.

 

دکتر مالمیر با اشاره به ظرفیت‌های علمی دانشگاه در عرصه آسیب‌های اجتماعی و به ویژه اعتیاد، تصریح کرد: مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایای دانشگاه یکی از مراکز مهم است که با بسیج همکاری‌ فراوانی داشته است.

 

 

 

توسعه فناوری‌ توانبخشی یکی از اولویت‌های دانشگاه است

 

دکتر امیرمسعود عرب، رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در این دیدار با استقبال از تشکیل شرکت‌‌های دانش بنیان، گفت: شرکت‌های دانش بنیان با مشارکت بسیج و بنیاد برکت می‌تواند فرصت مناسبی را برای محققان، پژوهش‌گران و دانشجویان دانشگاه فراهم کند تا ایده‌ها و اختراعات خود را پیاده سازی و تولید محصول کنند.

 

دکتر عرب افزود: برای توسعه فناوری توانبخشی برنامه‌ها و اختراعات کاربردی بسیاری را در دست اقدام داریم و این موضوع یکی از اولویت‌های دانشگاه است.

 

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: با سرمایه‌گذاری بسیج و بنیاد برکت، چندین محصول در حوزه سالمندی، ضایعات نخاعی و توانبخشی تولید و به بازار ارائه خواهد شد. ظرفیت‌های مناسبی برای اجرا و انجام در این زمینه داریم.

 

دکتر عرب با اشاره به توان علمی دانشگاه در بحث آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد، تاکید کرد: در زمینه اعتیاد اعضای هیئت علمی مجرب و متعهد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی آمادگی دارند تا با بسیج و سپاه همکاری کنند.

 

در این جلسه دکتر امین شاهرخی مسئول مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ارائه آماری از عملکرد این مجموعه افزود: ۸۰ درصد همکاران در ستاد دانشگاه و مراکز تابعه عضو بسیج جامعه پزشکی هستند.

 


 

 

تهیه و تنظیم خبر : پیرهادی

 

عکس : دخیلی١٩:٣١ - دوشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ١٢٦٥٢    /    تعداد نمایش : ٣١آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 31592 | بازدید امروز : 36 | کل بازدید : 204223 | بازدیدکنندگان آنلاين : 4 | زمان بازدید : 0.53