منو اصلی
به سایت مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی خوش آمدید
صفحه اصلي > فعالیت ها > فرهنگی 
شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٧
پیوندها

سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2087
 کل بازدید : 204217
 

اهم فعالیت های فرهنگی

برگزاری محفل انس با قران درماه مبارک رمضان

برگزاری همایش بسیج

برگزاری اهدای خون

برگزاری ایستگاه های صلواتی به مناسبت اعیاد مذهبی

 

گزیده ای از زندگی شهید مجید بقایی:

سردار شهید دکتر مجید بقایی

تولد : بهبهان -1337

تحصیلات : دانشجوی سال آخر رشته پزشکی

فرمانده قرارگاه جنوب کربلا

شهادت : 9 بهمن 1361

مجید بقایی وقتی در آزمون ورودی دانشگاه موفق به قبولی در رشته شیمی شد، روح عطشناک او سیراب نشد. او دوباره اقدام به تحصیل ودریافت دیپلم طبیعی نمود در سال 1353 -54 با شایستگی در رشته پزشکی قبول شد وبه دانشگاه جندی شاپور (شهید چمران) راه یافت .دیری نپایید که فریاد نهضت خمینی کبیر وسعت بیکرانه جانش را گرفت وفعالیتهای سیاسی واجتماعی آن بیقرار در ستیز با نظام ستم پیشه پهلوی آغاز شد وهمکاری شورمندانه خودرا با گروه منصورون آغاز نمود.

 سردار بقایی شخصیتی چند بعدی داشت  ، هم اهل درس بود وهم اهل هنر . هم سیاسی بود وهم نظامی .هم با گروهک های ضد انقلاب به بحث می نشست ، هم در رده های بالای فرماندهی جنگ بود .در زمینه هنر (با خط وطرح ) تابلوی زیبایی را آراسته بود ودرآن تابلو حج را به تصویر کشیده بود واین نمونه ای از کارهای هنری وی بود .

بخشی از وصیت نامه شهید :

 بسم الله الرحمـن الرحيـــــم

سلام و درود و دعا بر امام و امت امامي كه ما بايد با تلاش و جهاد و ايثار و شهادتمان رهبري و امامت جهانيشان را عينيت بخشيم و جهان انقلابي و اسلامي بسازيم. انقلاب خونينمان سنگر كفر جهان را عقب نشانده و اين بار با رحمت خدائي ‹‹ جنگ ›› مقدمه اي شده براي تشكيل اتحاد جماهير اسلامي ‹‹انشاء الله›› و بدانيد كه اين وضع، ايثار مي خواهد و خون، كه پيامدش نصر الهي است كه پيروزي اسلام در اثر رنج و سعي و كوشش زجر و ناراحتي و خون دادن است.

بله ما هم مي جنگيم و تن به هيچ گونه سازش نمي دهيم و با شعار هميشگي مان يا فتح يا شهادت مي جنگيم و بر سياست ‹‹نه شرقي و نه غربي›› سرسختانه پا مي فشاريم چون معتقد به خدائيم. و خواهران هيچگونه اندوه حزني به دل راه ندهيد چون ميدان آزمايش است و زمان امتحان و شما برتريد اگر مؤمن باشيد و از رهبر عصاره مكتب بياموزيم كه چون كوه استوار در مقابل دشمن و چون كاه در مقابل خدا و ما هم در مقابل مصائب بايد همچون كوه باشيم

 

دانشگاه علوم بهزیستی...مراکز پژوهشی دانشگاهمراکز درمانیگروه های آموزشیتماس با دانشگاه

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved. دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی